Časté otázky

Ako si rezervovať karavan?

Pri objednaní cez objednávkový formulár na našej webovej stránke je karavan dočasne rezervovaný po dobu 3 dní. Súčasťou objednávky je zálohová faktúra, ktorá je obratom zaslaná na mail objednávateľa. Po zaplatení zálohy, ktorá predstavuje 50% z celkovej sumy, a jej pripísaní na účet, sa dočasná rezervácia mení na záväznú. Zálohu môžete zaplatiť prevodom na účet uvedený v zálohovej faktúre, pričom ako variabilný symbol je potrebné použiť číslo objednávky a do popisu napíšete meno a termín rezervácie. Ak nebude záloha zaplatená do 3 dní od dočasnej rezervácie, rezervácia sa zruší a karavan bude ďalej ponúkaný ako voľný.

Kde a kedy si môžem prevziať a odovzdať karavan?

Karavan Vám odovzdávame na našej adrese – P.O. Hviezodlava 33A, ŽILINA. Ak ide o sprostredkovaný karavan nášho partnera, tak na ním určenej adrese, o ktorej Vás vopred oboznámime. Na základe Vašej požiadavky Vám vieme pristaviť karavan aj na Vami požadovanej adrese za vopred dohodnutý poplatok, ktorý bude pripočítaný k cene prenájmu karavanu. Pri odovzdaní Vás poučíme, ako vozidlo správne používať. Vozidlo je možné prevziať v prvý deň prenájmu od 9:00 hod a vrátiť v posledný deň prenájmu do 18:00 hod. Všetky odchýlky od uvedeného musia byť vopred vzájomne dohodnuté. Pri vrátení auta sa urobí kontrola stavu karavanu, ktorá trvá zhruba 30 minút. Počas prenájmu karavanu si u nás môžete bezplatne zaparkovať Vaše motorové vozidlo.

Aký vodičský preukaz potrebujem?

  • naše obytné vozidlá majú celkovú hmotnosť do 3500kg, takže Vám stačí vodičský preukaz skupiny B.
  • pre obytný príves platí nasledovné:

Ak má súprava (celková hmotnosť vozidla + celková hmotnosť prívesu) do 3500 kg a celková hmotnosť prívesu neprevyšuje pohotovostnú hmotnosť vozidla, postačuje vodičský preukaz skupiny B. Celkové hmotnosti sú uvádzané vo veľkom technickom preukaze.

V prípade, že celková  hmotnosť jazdnej súpravy prevyšuje 3500 kg a zároveň je nižšia ako 4250 kg je potrebné vodičské oprávnenie skupiny B s  harmonizačným kódom 96.

Pri celkovej hmotnosti jazdnej súpravy vyššej ako 4250 kg je potrebné mať vodičské oprávnenie skupiny  B+E.

Ako je to s vodou, elektrinou a plynom?

Vo vozidle je nádrž na vodu s objemom od 80 do 110 litrov (v závislosti od konkrétneho karavanu). Táto voda slúži na umývanie riadu, sprchovanie a  splachovanie WC. Na dočerpanie vody je v aute hadica alebo krhla. Voda sa komfortne dopĺňa zvonku karavanu. Obytné autá sú taktiež vybavené nádržou na odpadovú vodu s rovnakým objemom (80 – 110l), do ktorej je zachytávaná použitá voda z umývadiel a sprchy v karavane (okrem WC), a túto nádrž je možné vypúšťať na určených miestach – napr. v kempoch, na čerpacích staniciach a pod. WC má samostatnú zbernú kazetu na zachytávanie splaškov, ktorá sa taktiež samostatne vyprázdňuje na miestach na to určených. Chémia a toaletný papier určený pre chemické WC je súčasťou karavanu v cene prenájmu.

V autokaravane sú dve batérie, jedna slúži pre motorovú časť auta a druhá pre obytnú časť. Z batérie pre obytnú časť auta je zabezpečený chod svetiel, zásuviek, spotrebičov a čerpadla na vodu. Batéria pre obytnú časť sa dobíja za jazdy karavanom z motora, pripojením karavanu do elektrickej siete káblom, ktorý je súčasťou príslušenstva karavanu, prípadne solárnym panelom, ak je súčasťou príslušného karavanu.

V karavane sú dve plné plynové fľaše s propán-butánom, minimálne jedna z nich už je napojená do okruhu. Plyn slúži na varenie, kúrenie, ohrev teplej vody a chod chladničky v prípade, že karavan je odstavený a nie je napojený na zdroj elektrickej energie. Plyn je v cene prenájmu a nie je potrebné ho pri vrátení karavanu dopĺňať.

Spotrebiče v aute

Karavany majú v rámci interiéru zásuvky na 12V – tieto fungujú stále, a zásuvky na 230V – tieto fungujú, iba keď je karavan napojený na vonkajší zdroj elektrickej energie. Chladnička s mrazničkou funguje na plyn alebo na elektrinu (pri zapojení do vonkajšej elektrickej siete na 230V alebo počas jazdy pri zapojení do zásuvky na 12V). Varič funguje iba na plyn. Zápalky a zapaľovač nájdete v aute. Varič má väčšinou dve alebo tri platne. Kúrenie a ohrev vody funguje na plyn pomocou integrovaných termostatov. Vozidlo je vybavené motorovou klimatizáciou (funguje za jazdy) a klimatizáciou nadstavby, ktorá je funkčná, iba keď je karavan napojený na 230V.

Väčšina áut je vybavená multifunkčným rádiom s navigáciou, DVD, parkovacími senzormi, cúvacou kamerou, alarmom, atď. (podľa triedy výbavy daného karavanu).

Čo si zobrať so sebou?

Kuchynka je štandardne vybavená príborom a riadom (hrnce, panvica, taniere, šálky, sitko, nože, doska na krájanie…). V karavane sú všetky základné veci potrebné na varenie, vrátane kuchynských utierok a prostriedkov na umývanie riadu.
Súčasťou výbavy je aj posteľná bielizeň /plachty, obliečky/ a periny v požadovanom počte v rámci kapacity jednotlivých karavanov.

Čo je zakázané pri jazde?

Všetci cestujúci v motorovom vozidle musia počas jazdy sedieť na sedadle pripútaní bezpečnostnými pásmi. Je zakázané chodiť za jazdy po vozidle alebo odpočívať na posteli. Všetky bočné a strešné okná musia byť úplne zavreté a zaistené. V obytnom prívese sa za jazdy nesmú nachádzať žiadne osoby.

Čo naši zvierací miláčikovia?

V našej požičovni nemáme problém s domácimi miláčikmi, ale je potrebné nás o tom vždy vopred informovať. Pri vrátení karavanu skontrolujeme, či po zvieratku neostali vo vozidle chlpy, prípadne iné neprimerané znečistenie.

Ako postupovať v prípade poškodenia, odcudzenia alebo poruchy motorového vozidla?

To všetko a ešte viac sa dočítate vo „Všeobecných obchodných a zmluvných podmienkach“.

Scroll to Top